AROMATERAPIA

Aromaterapia je prírodná terapeutická metóda, ktorá využíva na liečebné účinky esenciálne oleje pre udržanie, alebo zlepšenie zdravia. Esenciálne oleje sú vysokokoncentrované výťažky rastlín, ktoré obsahujú to najlepšie, čo nám rastlinka môže dať. Oleje môžeme aplikovať priamo na kožu, ale vďaka svojej prchavosti sa môžu vyparovať do ovzdušia a to potom dýchame. Takto sa nám potom dostávajú do ciev a krvného obehu a posilňujú prirodzenú obranyschopnosť organizmu. Esencie z týchto olejov ovplyvňujú aj našu myseľ. Vône z týchto olejčekov sa dostávajú do nášho limbického systému, ktorý ovplyvňuje aj naše pocity, správanie a tiež dlhodobú pamäť.

Tak ako kamene aj esenciálne oleje nás dokážu prirodzene harmonizovať. Preferencia vôní je vysoko individuálna a je ovplyvňovaná našim zdravím a citovému rozpoloženiu. 

Je dôležité rešpektovať svoje telo a počúvať svoju dušu, ak vám olejček nevonia, tak si ho v ten deň nedávajte. Oleje vám môžu priniesť do každodenného života, to čo vám aktuálne chýba. Riaďte sa svojou intuíciou. Vďaka tomuto princípu sa aromaterapia využíva aj v čínskej medicíne, alebo ajurvéde. Ak si vyberáte vhodné oleje, docielite tým rýchlejšiu úľavu pri veľkej rade problémov a bolestí, predíte komplikáciám a preventívne zamedzíte vzniku bolesti. Preto je dôležité si vyberať naozaj kvalitné oleje. Aromanáramky, ktoré pre vás tvorím, sú vyskladané z polodrahokamov, minerálov a perforovaných kameňov, ktoré fungujú ako prenosný difúzer. Podporujú tak dlhší účinok oleja, ako keby sme ho aplikovali priamo na kožu.